1. ročník příměstských táborů

V průběhu letošních letních prázdnin proběhl 1. ročník příměstských táborů u koní v areálu JK Vacek, který byl podpořen z operačního programu Zaměstnanost. Celkem proběhly 4 běhy, jeden v červenci a další tři v srpnu. Zatímco 1. běh byl zahajovací a tak trochu zkušební, od 2. běhu byla kapacita příměstského tábora 15 dětí plně naplněna a u dětí měl tábor velký úspěch.
Během příměstského tábora se děti naučily základní znalosti o koních, péči o ně i zásady bezpečnosti. Nechyběl ani každodenní výcvik jízdy na koni, který byl přizpůsoben dovednostem jezdců. Děti si vyzkoušely starat se o koně, čistit je, sedlat i krmit, vzaly do ruky vidle i koště, zkrátka zkusily si vše, co se ve stájích děje. Kromě toho mohly hrát společenské hry – oblíbené byly dostihy a sázky a malý farmář, věnovaly se výtvarným aktivitám, běhaly parkur a skákaly přes překážky, povídaly si i jen tak odpočívaly. S rodiči dětí jsme byli v denním kontaktu a byl čas i na to, aby nám dávali zpětnou vazbu, jak se dětem u nás líbí. Areál JK Vacek se nachází v těsné blízkosti lesa a je obklopen ohradami s koňmi, tak vytváří skvělé místo pro děti, které mají rády přírodu.

Další běhy příměstských táborů jsou plánovány na letní prázdniny roku 2019. Máme velkou radost, že se první ročník příměstských táborů povedl, dětem se u nás líbilo a některé absolvovaly i několik turnusů, s jejich rodiči jsme domluvení, že příští rok s nimi opět počítáme.

“Milá paní Marušková, Marta si tábor u koní moc užila. Program byl perfektní, kamarádi báječní. Přijížděla domů každý den nadšená. Příští rok chce zase ? Děkuji. PB“

Datum: 30. 10. 2018
Kategorie: Příměstské tábory

X