Vážení a milí rodiče, dovolujeme si Vás informovat o akci Nadačního fondu Škoda HURÁ DO PŘÍRODY.

Hurá do přírody!

Už nevíte, jak byste své ratolesti zabavili a o nápady na výlety máte nouzi? V tom případě pro vás máme skvělou zprávu! K příležitosti Dne Země – tedy 22. dubna – jsme ve spolupráci s Ekocentrem Zahrada spustili zábavně-vzdělávací hru Hurá do přírody, která vás zavede na 12 různých lokalit v našem regionu.
Hrou nejenže zabavíte zvídavé dětské hlavičky, ale také navštívíte řadu přírodních a historických památek, dozvíte se leccos nového o přírodě a její ochraně, a ještě si můžete odnést některou z cen! Jak se do hry zapojit, co k tomu potřebujete a další nezbytné informace najdete níže.Více o hře
Po stopách regionuProtože grantová výzva Zapomenuté příběhy Mladoboleslavska se chýlí ke konci, navážeme na cestu za poznáním našeho regionu novým cyklem Po stopách regionu, kde vám postupně představíme osobnosti, rody, události a památky našeho kraje, které jeho bohatou historii zásadním způsobem ovlivnily. Zkrátka takové, bez kterých by náš kraj nebyl tím, čím je dnes.
První díl je věnovaný rodu Šimonků a osobnosti Josefa Šimonka, uznávaného průmyslníka, svobodného pána z Mlaďatova a majitele zámků Lobeč, Stránov a hradu Houska. Připomeňte si s námi jeho příběh!Po stopách rodu Šimonků
Šlápněte do pedálů!V loňském roce jsme v Mladé Boleslavi spustili pilotní projekt služby sdílených kol, který u vás sklidil rekordní ohlasy. I proto jsme se rozhodli, že modrá kola rozjedeme i v Mnichově Hradišti.
A abychom vám jaro zpestřili ještě o něco víc, spojili jsme síly se spolkem Kolem na kole (který mimo jiné vydává skvělý newsletter!) a připravili výzvu pro všechny nadšence a odvážlivce, které nerozhodí ani nevyzpytatelné aprílové počasí či nějaký ten májový deštík.
Pro prvních deset uživatelů, kteří na sdíleném kole Nextbike přejedou z Boleslavi do Hradiště (nebo naopak) jsme připravili tříměsíční paušál na krátké i dlouhé jízdy. A obzvlášť teď, když nám počasí přeje, je těch necelých 20 kilometrů mezi městy i fajn tip na pořádný výlet.
A pokud chcete něco udělat pro svoje zdraví, ale i pro městské mikroklima, připojte se už do jedenáctého ročníku výzvy Do práce na kole nebo pěšky – registrovat se můžete jen do 7. května!Jak na to zjistíte přes odkaz. Tak pohybu zdar! 🙂

Datum: 3. 5. 2021
Kategorie: Nezařazené

X