KOMUNITNÍ CENTRUM SPOKOJENÝ SVĚT, Z.Ú.

Během již téměř dvouleté činnosti Komunitního centra se k nám vrací stále více lidí, pro něž se stalo jeho příjemné prostředí pravidelným zázemím pro různé aktivity. Kromě každotýdenních záležitostí, jako je Jóga pro seniory, Senioři v pohybu, Kurzu šití, Biblických hodin a dalších,  se setkáváme s návštěvníky pravidelně třeba na Pohádkách pro děti, Zpívánkách, A různých výtvarně zaměřených workshopech.

Proběhlo také několik větších jednorázových akcí, které se jak doufáme, stanou opakovaně vyhledávanými událostmi.

MASOPUST 2020

V únoru jsme se s mnohými setkali na bakovském Masopustu, který se konal v Kynologickém klubu. Masopustní průvod zbarvil Bakov pestrou paletou všech možných masek. Zazněly tóny hudby v podání Furiantů, kteří společně s Ochotníky a Baráčníky rozproudili masopustní rej. Se souhlasem pana starosty prošel průvod od Komunitního centra kolem stadionu do Kynologického klubu, kde pokračoval další program. Během průvodu nechyběl ani tradiční tanec s medvědem. Návštěvníci si mohli pochutnat na výborných domácích zabijačkových produktech, jako je tlačenka, jitrnice, jelita, černá polévka a guláš. Nechyběly ani sladké dobroty od paní Kaluhové. Děti se vyřádily na hrách, které si pro ně nachystaly naše Dobrovolnice. Dále byla připravena výtvarná dílna na výrobu masek.

A JAKÝ BYL RESTAURANT DAY 2020?

V září jsme pořádali již 2. ročník festivalu jídla Restaurant day, který se konal, stejně jako loni, u fotbalového stadionu. I tentokrát stálo počasí na naší straně a účastníci si mohli vychutnat nádherný zářijový den v doprovodu výborného jídla a pití.

A kdo že byli ti gurmánští virtuózové, kteří připravili všechny ty laskominy? DC Jizera se svým staročeským menu. Pivovar Garp, Hospoda Na Hřišti a Sirupy na vážkách se starali o pitný režim. Nejen kafe dorazilo opět s výbornou kávou a luxusními deserty. Milovníky sladkého uspokojili S láskou cukr, Perníčky od Radu, Paní Dortová a Vandiny dobroty. Ti co přišli na pořádný oběd určitě neminuli stánky Prasečák, Naše hospoda, Děláme to s láskou, stánky paní Kaluhové, Raw od paní Černé atd..

Mnozí také navštívili stánek organizace DMO Pobyty, kde zakoupením jejich výrobků přispěli na realizaci pobytů pro osoby s dětskou mozkovou obrnou. Jsme moc rádi, že jsme mohli touto akcí podpořit i jejich aktivity, které jsou pro ně velkým přínosem. Ráda bych touto cestou předala poděkování od paní Maxové, jenž stojí za veškerým děním této organizace.

Dobrý den.

Nemůžeme si odpustit pár slov ke včerejší akci (19. 9.) v Bakově nad Jizerou. U fotbalového stadionu probíhal jednodenní festival nejen jídla „Restaurant day“. Tento den pro nás byl totiž naprosto skvělý, neskutečný!!! Skoro nedokážeme vyjádřit, jak si vážíme pozvání od Komunitního centra Spokojený svět ? ?

 I přes divokou a nelehkou dobu, ve které se nacházíme si ceníme toho, kolik z vás se u našeho malého stánku zastavilo, kolik z vás nám přispělo do veřejné sbírky a hlavně, hlavně kolik z vás se zajímalo o to, co v organizaci děláme, pro koho pobyty připravujeme a jak probíhají, kde hledáme dobrovolníky nebo třeba, jaké plány máme na následující rok. Tolik nás to potěšilo a energii z toho dne budeme čerpat ještě dlouho!

… a protože návštěvníci akce zvládli vykoupit skoro všechny zásoby sponek, náušnic a náramků, tak my hned jdeme vyrábět další

Letošní novinkou je kurz celoživotního vzdělávání, kde provedeme účastníky tím, s čím se můžou v životě potýkat – budou předneseny základy práva, finanční záležitosti a sociální problematika. Kurz je zaměřen vždy na konkrétní věkovou skupinu, neboť jsme si vědomi, že v každé životní etapě řešíme tato témata trochu jinak.

 

Hlavní myšlenkou komunitního centra je stmelování lidí a obohacení komunitního života. Ten je globálně vzhledem k situaci omezen víc než kdy předtím. Smyslem naší práce je být s Vámi a pro Vás, proto než se navrátíme k „normálnímu“ životu, rádi bychom pro Vás připravili aktivity ,,na míru‘‘. Proto, abychom mohli centrum zdokonalovat, je nesmírně důležitá zpětná vazba. Budeme moc rádi za jakékoliv recenze, ať už kladné nebo záporné, za jakékoliv podněty pro aktivity, které byste uvítali. Podněty a nápady nám můžete posílat emailem na kcbakov@spokojeny-svet.cz nebo na facebook.com/kcspokojenysvet/.

Jednou ze služeb komunitního centra je také sociální poradenství. Někteří lidé se teď potýkají se ztíženými životními podmínkami a mnohdy si neví rady, jak je řešit a třeba ani netuší, jaké mají možnosti. Naše sociální poradkyně Vám může poradit, jak řešit nepříznivou sociální situaci nebo Vám pomůže zkontaktovat vhodného poskytovatele sociálních služeb. Sociální poradkyně je k dispozici každé pondělí od 13:00 do 15:00 hodin v Komunitním centru. Podrobné informace naleznete na našich webových stránkách www.spokojeny-svet.cz.

Za celý realizační tým bychom Vám chtěli popřát krásné prožití svátků vánočních a vše nejlepší do nového roku. Současně doufáme, že se s Vámi po Novém roce opět shledáme a budeme s Vámi moci prožívat další příjemné společné chvíle.

Datum: 8. 12. 2020
Kategorie: Komunitní centrum

X